facebook


Najnowszy News

GLISNE: DOŻYNKI ŚWIĘTEM ŻYCIA

 

     30 października 2019 r., na zaproszenie władz Naddniestrza, w Tiraspolu, gdzie pracują księża sercanie, spotkali się przedstawiciele różnych religii i wyznań z przedstawicielami stowarzyszeń i urzędów państwowych przy pomniku ofiar represji komunistycznych w latach 1930-40, aby upamiętnić te ofiary i wspólnie się za nich modlić.


       Wydarzenie to jest znakiem nadziei, że przedstawiciele różnych religii mogą wspólnie modlić się, każdy zgodnie z własnym rytuałem, biorąc pod uwagę, że wśród ofiar represji były osoby należące do różnych wyznań.

     Z tej okazji ordynariusz diecezji kiszyniowskiej bp Anton Coșa spotkał się z przedstawicielami innych wyznań, m.in. z abp prawosławnym Tiraspola Sawą, oraz z innymi przedstawicielami religii i porozmawiać na różne bieżące tematy. Była też możliwość spotkania się i rozmowy z reprezentantami władz lokalnych, co potwierdza, że relacje te są pełne wzajemnej uwagi i szacunku.

     Pod koniec wspólnej modlitwy uczestnicy mogli odwiedzić niedawno otwarte muzeum, które przedstawia historię tragicznych wydarzeń z przeszłości. W uroczystości wzięli także udział ks. Piotr Kuszman, proboszcz parafii Tiraspol, ks. Marcin Januś, proboszcz parafii Swoboda-Raszków oraz ks. Ruslan Pogrebnyj którego dziadek był ofiarą tych represji.

                                                                                                                                AS

Życie Zakonne

zakon

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com